چهارشنبه, 15 دی 1395 ساعت 19:55

شش مهارت مدیریتی که برای حل مشکلات به آن نیاز دارید

مسیر موفقیت، همانند سایر مراحل زندگی، پر از موانع و مشکلات ریز و درشت است. تمامی افراد موفق نیز به تعداد موفقیت هایی که کسب کرده اند مشکلات را تجربه کرده اند. بسیاری از کارآفرینان معتقدند که گاه وقتی که آنها صرف جبران صدمات و رفع مشکلات می کنند به مراتب بیشتر از زمانی است که صرف رشد کسب وکار خود می کنند. حتی با رشد کمپانی ها، مدیران همچنان باید با مشکلات و فشارهای متعددی دست و پنجه نرم کنند و خم به ابرو نیاورند. حتی اگر کمپانی شما محصولی را تولید می کند که ماهیانه چندین میلیون درآمد برای شما به همراه می آورد، باید بدانید که فشارها و مشکلات هرگز پایان نمی یابند.

اگر صاحب کسب و کار باشید باید روش حل مشکلات را بیاموزید، فرقی نمی کند که در این کسب وکار تنها باشید یا گروهی بزرگ با شما کار کنند. حل مشکلات می تواند بسیار دشوار باشد چرا که بسیاری از صاحبان کسب و کار تجربه کافی برای مقابله با مشکلات را ندارند.

مهمترین موضوع این است که اجازه ندهید مشکلات شما را از پا بیاندازند. همیشه راهی برای کنار زدن مشکلات وجود دارد و هرگز هم فقط یک پاسخ صحیح وجود ندارد. با در نظر داشتن این موارد هرگز پرسش های احمقانه به ذهنتان خطور نمی کند و به پاسخ های عجیب و غریب هم نمی رسید. در نهایت یکی از پاسخ هایی که به ذهنتان رسیده، راه حل مناسب خواهد بود.

با بررسی روش های استفاده شده توسط کارآفرینان موفق، شما هم می توانید روش های مقابله بهتر با چالش های پیش روی خود را بیاموزید.

در همه حال برخوردی حرفه ای داشته باشید.
 

مدیران برتر هرگز کنترل خود را از دست نمی دهند، حتی زمانی که به نظر دلیل قانع کننده ای برای اضطراب وجود داشته باشد. این امر بخصوص هنگامی که مدیریت یک تیم را به عهده دارید اهمیت دارد. کارمندان شما از شما الگو می گیرند. اگر بتوانید خونسردی خود را حفظ کنید، آنها هم چنین خواهند کرد. مهمتر اینکه با برخورد حرفه ای هر نتیجه ای که حاصل شود، شما احترام دیگران را به دست خواهید آورد.

بزرگ بیاندیشید.
 

یک مدیر موفق همیشه نیم نگاهی به آینده دارد و هر اقدامی را از این فیلتر عبور می دهد که این اقدام چگونه می تواند به دستیابی به ماموریت سازمان کمک کند. درگیر شدن با امور کوچکی که روزانه رخ می دهد و عدم توانایی در شناخت آنچه فراتر از آن قرار می گیرد به سادگی ممکن است رخ دهد. اسکات سوانسون، مدیرعامل کمپانی Aki Technologies می گوید به جای اسیر شدن در مسایل بسیار جزیی وبی اهمیت:
با وقت کمی که در دسترس دارید تلاش خود را به حل 20% مسایلی که منشا 80% مشکلات شما هستند اختصاص دهید و بقیه را کنار بگذارید. شما هرگز زمان کافی برای حل تمام مشکلات را نخواهید داشت.


اگر خود را درگیر موضوعات روز کرده اید، به این بیاندیشید که این کار در طولانی مدت چه تاثیری بر کسب و کار شما دارد. شاید آنوقت تصمیم بگیرید رویکرد خود را تغییر دهید تا به جای اینکه به اثرات کوتاه مدت اقدامات خود فکر کنید، امکان موفقیت را برای خود در آینده بیشتر کنید.

انگشت اتهام را به سوی چیز یا شخص دیگری نگیرید.
 

وقتی مشکلی بروز می کند خیلی راحت ممکن است در بازی احمقانه متهم کردن دیگران گیر بیفتید. ممکن است ساعت ها زمان صرف کنید تا بفهمید که کدامیک از اعضا گروه مرتکب این اشتباه شده و شما را با این مشکل مواجه کرده است. در هرحال، بهتر است زمان خود را بسیار موثر تر و در جهت یافتن راهکار حل مشکل صرف کنید. به جای اینکه کارمندان را متهم کنید و سخنرانی در خصوص اخلاقیات حرفه ای داشته باشید، مستقیم وارد حالت حل مشکل بشوید و از اعضا تیم بخواهید با شما همراه شوند. بدین ترتیب حس تعلق خاطر کارمندان به سازمان نیز افزایش می یابد.

اطلاعات جمع آوری کنید.
 

فناوری به سازمان ها و کسب وکارها این قدرت را داده است که بتوانند حجم نسبتا قابل توجهی از اطلاعات را در هر زمینه ای برای سازمان خود تهیه کنند. این امکان بخصوص برای شناخت و درک رفتار مشتریان بسیار کاربردی بوده است. امروز روش موثر حل مشکل به این معنی است که باید قادر باشید تا حد امکان اطلاعات مربوطه را جمع آوری کرده و برای دستیابی به راه حل موثر در کنار هم قرار دهید. مدیرانی که فقط با حدس و گمان پیش می روند نمی توانند در رقابت پیروز شوند چرا که سایر سازمان ها از روش های حل مشکل مبتنی بر داده استفاده می کنند.

مثبت باشید.
 

منفی گرایی فقط روحیه افراد را تضعیف می کند. سعی کنید مدیری باشید که به مشکلات به چشم فرصت می نگرد و بر روی جنبه های مثبت آنها تاکید می کند. در صورت لزوم با کارمندان خود جلسات همفکری تشکیل دهید.یک مدیر کارآمد به تنهایی مشکلات را حل نمی کند. اگر مشکلات را به عنوان فرصتی برای برقراری ارتباط با اعضا تیم ببینید و آن ها را هم در حل مشکل سهیم کنید، قطعا نتایج مثبت آن را در کل کسب و کار خود شاهد خواهید بود.

نتایج را رصد کنید.
 

بهترین روش برای رشد کردن یک مدیر توجه کامل به نتایجی است که از یک تصمیم گیری حاصل می شود. این کار به شما امکان پیشرفت می دهد و اطلاعاتی که درآینده برای به پیش راندن کسب و کار خود نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد. وقتی با دلیل رخداد یک مشکل آشنا می شوید و راه حل آن را می یابید، همچنین بهتر میتوانید از رخداد مجدد آن در آینده ممانعت کنید.

مدیریت و رهبری یک کسب و کار به معنی رسیدگی به امور روزمره آن و همچنین گام برداشتن به سوی رشد و افزایش درآمد است. وقتی بتوانید با مشکلاتی که در مسیر خود با آن روبرو می شوید مقابله کنید، می توانید همدلی بیشتری در بین اعضا گروه ایجاد کنید که به خدمات بهتر و درآمد بیشتر ختم می شود.

 

منبع:تک شات

نظر دادن

ارسال نظر