دوشنبه, 29 آذر 1395 ساعت 11:29

ده عبارت جادویی که به ایجادحس اعتماد در بین همکاران کمک می کند

باید پذیرفت که ما در مقابل یکایک کلماتی که به کار می بریم مسئول هستیم. در مقابل نیز مخاطبین ما در مقابل واکنشی که به جملات ما نشان می دهند 100 درصد مسئول هستند. اما نمی توانیم منکر این حقیقت شویم که انتخاب هوشمندانه کلام، روابط ما را تحت تاثیر قرار می دهد، تاثیری که با ادای نخستین جملات فرد گوینده آغاز می شود.

بنابراین استفاده از چه عباراتی می تواند شما را به شخصیتی تبدیل کند که سایرین را به خود جذب می کند، شخصیتی که در نهایت وی را به فردی قابل اعتماد تبدیل می کند؟

فکر می کنی کار چطور پیش رفت؟
 

این پرسشی است که بطور معمول از افراد صاحب نفوذ زیاد شنیده می شود. برای اینکه در مخاطب خود حالت دفاعی ایجاد نکنید، نظر خود را بیان نکنید و ابتدا با طرح این پرسش اجازه دهید مخاطب شما با استانداردهای خود موفقیتش را ارزیابی کند. این کار آرامشی را به همراه دارد که به شخص اجازه می دهد موفقیت پروژه، عملکرد یا جلسه را به راستی ارزیابی کند و نظر خود را در خصوص پرسش مطرح شده اعلام کند.

تقصیر من بود.
 

منیت خود را کنار بگذارید چراکه با اعتراف به اینکه شما هم انسان هستید و جایزالخطا، اعتماد دیگران را به خود جلب می کنید. دکتر پال زک، نویسنده کتاب "عامل اعتماد: علم خلق کمپانی های پیشرو" اظهار می کند:
معمولا افرادی که از نقصی برخوردارند برای ما جذابیت بیشتری دارند و ما آنها را بیشتر از آدم هایی که خیلی کامل و بی عیب و نقص هستند دوست داریم.

میشه لطفا کمکم کنی؟
 

این عبارت معمولا پس از اعتراف به یک اشتباه بسیار کاربردی است. طلب کمک نشان از صداقت و خضوع شما دارد و شما را در نظر دیگران قابل اعتمادتر جلوه می دهد.

میشه نظرت را در این مورد بدونم؟
 

دکتر وود بروکس، نویسنده تحقیقی در خصوص ابنکه معمولا افرادی که نظر دیگران را در خصوص موضوعی جویا می شوند، در دید دیگران با کفایت تر ارزیابی می شوند می گوید:
در این تحقیق دریافتیم که مردم معمولا تمایلی به اخذ نظر سایرین ندارند چرا که نگران هستند به نظر ناکارآمد بیایند.
وی می افزاید که این ترس نابجا است. واقعیت این است که "مردم معمولا باور دارند اشخاصی که نظر آنها را می پرسند کارآمدتر از افرادی هستند که در انجام امور، نظر دیگران را جویا نمی شوند."

به قضاوت تو اطمینان دارم.
 

اعتماد مسیری دو طرفه است. با اعتماد به دیگران، احتمال اعتماد دیگران به شما نیز افزایش می یابد. بدین ترتیب محل کار شما می تواند از مزایای رقابتی این حس بهره مند شود و اعضا تیم را به یکدیگر نزدیک کند تا عملکردی منسجم و فوق العاده را به نمایش بگذارند. دارلین پرایس، مولف کتاب "مکالماتی که به نتیجه می رسند" گفته است:
از رویکرد "خودت انجام بده" پرهیز کنید، به دنبال روش هایی باشید که بتوانید به سایر همکاران در محل کار تکیه کنید. به آنها نشان دهید که برای نظرات آنها ارزش قائلید و از آن استقبال می کنید و به آنها فرصت دهید تا اعتماد شما را جلب کنند.

بدون تو از پسش بر نمیومدم.
 

این عبارت به نظر بهترین و والاترین روش برای ادای عبارت "متشکرم" است. با نشان دادن اینکه تلاش های یک فرد چقدر در پیشرفت یک کار تاثیر داشته، آن شخص را در موقعیتی که استحقاقش را دارد قرار می دهید. اگر این نگرش به یک فرهنگ تبدیل شود، می تواند به مشوقی تبدیل شود که حس اعتماد را در سراسر سازمان منتشر می کند.

نتیجه این کار برای تو اینه که...
 

همه دوست دارند که از موقعیت خودشان در سازمان مطلع شوند، احساس امنیت داشته باشند و اطمینان داشته باشند که رییس شان بهترین ها را برای آنها در ذهن دارد. اگر قصد اجرای پروژه ای را دارید و یا قصد دارید برای آن درخواست بودجه کنید یا نظر خود را در مورد خاصی به دیگران بقبولانید، با مخاطب خود صحبت کنید و مزایای کوتاه مدت و بلند مدت آن اقدام را برایشان بازگو کنید.

سراپا گوشم.
 

این عبارت به مخاطب شما این پیام را القا می کند که شما آماده مذاکره و مشتاق شنیدن نظرات و ایده های او هستید. فقط باید اطمینان کسب کنید که زبان بدنتان نیز با گفته هایتان مطابقت داشته باشد و واقعا به صحبت های طرف مقابل خود گوش کنید. از نظرات و پیشنهادات ارایه شده تشکر کنید و سعی کنید شخص را به ارایه ایده هایش در آینده نیز تشویق کنید.

چطور می تونم کمک کنم؟
 

این عبارت می تواند در زمانی که فرصت انجام کار و زمان ارایه پروژه رو به پایان است و همه نگران هستند که نتوانند کار را به موقع تحویل دهند، تاثیری شگرف داشته باشد. خیلی از روسا و مدیران با ادای این جمله در عمل نیز دست به کار می شوند که این می تواند از نظر روحی قدرتی مضاعف به کارمندان بدهد.

چه تغییری در روشم باید ایجاد کنم؟
 

اگر یادگیری مد نظر باشد، این عبارت کاربرد زیادی خواهد داشت. استفاده ی این عبارت به رییس و مدیر شما این پیام را می دهد که آماده دریافت نظرات و پیشنهادات هستید و برای بهبود کارها و پیشرفت آمادگی دارید. مدیران نیز باید به کارمندان خود اجازه اظهار نظر بدهند و از نظرات ارزشمند استفاده کنند. ممکن است در مواقعی مدیر از تخصص و دانش کارمندان خود برای تغییر روش و اتخاذ نگرشی کاربردی تر بهره ببرد.

 

منبع:تک شات

نظر دادن

ارسال نظر